ГоловнаТехнологіїТехнологія машинної вишивки
Технологія машинної вишивки Технологія машинної вишивки

Вишивка - усіма відоме рукодільне мистецтво прикрашати різними візерунками з ниток різні тканини і матеріали. Існує ручна і машинна вишивка. На відміну від ручної, якій вже багато сотень років, машинна вишивка з'явилася тільки в 19 столітті. Існує 2 види машинної вишивки:

вільно-ходова, в якій тканина заправляється в п'яльці, а візерунок створюється шляхом їх ручного руху. Для якісної вишивки потрібен досвід і вправність майстра.

комп'ютерна, яка виконується автоматичними вишивальними машинами. Робота задається в заздалегідь розробленій дизайнером програмі.

У нинішній час більш поширена комп'ютерна вишивка, в силу своєї ефективності. Малюнок вишивки формується в цифровому форматі на комп'ютері заздалегідь. Після цього за допомогою бездротової технології з вишивальною машиною, комп'ютер посилає команди для вишивання узору. Візерунки обробляються за допомогою різних редакторів вишивки, зберігаються в файлах різних форматів, в залежності від виробника.

Технологія

Технологічний процес комп'ютерної вишивки вкрай простий і складається з 2 технологічних етапів:

Розробка спеціальної програми вишивки в редакторі. По заданому макету програма розраховує кількість стібків, щільність і кількість кольорів ниток.

Підстроювання вишивальної машини, закріплення матеріалу в п'яльцях. Після цього відбувається автоматична вишивка малюнка за заданою програмою.

Час вишивки одного малюнка залежить від його складності. Грамотно розроблена програма вишивки дозволить скоротити час вишивання макета. Продуктивність також можна збільшити за рахунок використання машин з великим кількість голів.

Переваги

1. Найбільша зносостійка технологія перенесення зображення на тканину

2. Порівняно невисока собівартість

3. Оперативність виконання за рахунок автоматизованого обладнання

4. Можливість створювати найскладніші зображення

5. Привабливий вигляд готового виробу

Недоліки

1. Тривалий час вишивання складних зображень

2. Обладнання вимагає постійного догляду

3. Необхідність наявності досвідченого персоналу

Поширеність

Використовуючи сучасні вишивальні машини і хороший персонал, з'явилася можливість створювати дуже красиві вироби за помірними розцінками. Технологія продовжує ставати все більш досконалою. Автоматизація процесу дозволяє випускати великий тираж виробів, з'являються нові можливості обладнання. Тому в світі попит на машинну вишивку продовжує зростати.