ГоловнаТехнологіїТехнологія нанесення страз
Технологія нанесення страз Технологія нанесення страз

Технологія

Для того, щоб розібратися, як працює друк сублімації, для початку слід зрозуміти, як взагалі відбувається процес сублімації. Сублімація - це фізичний перехід речовини із стану твердого тіла в газоподібний без проміжного перебування в рідкому стані. Простіше кажучи, це процес випаровування твердих тіл.

Для отримання хорошої яскравої картинки необхідно використовувати синтетичну тканину з поліефірного волокна (поліестер, лавсан та ін.). Весь процес при виробництві продукції зводиться до простих кроків:


1. Друк зображення на сублімаційний папір, використовуючи сублімаційні чорнила.

2. Термоперенос надрукованого зображення з паперу на тканину шляхом нагрівання в термопрес.

Після того як чорнила висихають на папері, папір кладуть на синтетичну тканину і під тиском (в термопрес) нагрівають до 180-200ºС. У цей момент молекули синтетичної тканини відкриваються, молекули чорнила з твердого тіла перетворюються в газоподібний і вбираються тканиною. Після охолодження тканину чудово утримує чорнило, зображення виходить яскравим, насиченим і детальним. Тканина зовсім не змінює свою структуру, так як чорнило буквально стає її частиною. Зазвичай використовують білу тканину, так як колір тканини і чорнила змішується. Якщо потрібно зробити кольоровий виріб, можна просто надрукувати крій потрібного кольору із зображенням.

Разом для початку бізнесу нам потрібні всього 2 речі: cублімаціонний принтер і термопрес потрібних розмірів, залежить від того, що виробляється. Якщо це невеликі зображення, які переносяться на готові вироби, досить буде стандартного термопреса 60х40см. Якщо ж це виробництво спортивної форми, жіночих суконь і т. д., Де необхідно запечатувати цілком крій виробу, тоді це великий пневматичний термопрес прес розміром від 100х80см. Також термоперенос можна здійснювати методом з рулону в рулон, наприклад, при виробництві великих банерів. Тоді використовується каландрові прес потрібної ширини, яка залежить від ширини рулону запечатуваної паперу і тканини.

Переваги

1. Повноколірні, детальні зображення фотографічної якості.

2. Висока швидкість друку.

3. Простота технології, яка зводиться до двох простих етапів.

4. Мінімальний простий для обслуговування, висока надійність обладнання.

5. Чудова стійкість відбитків до прання і інших впливів, чорнило і тканина стають одним цілим.

6. Невисока собівартість продукції.

7. Невеликі стартові вкладення.

Недоліки

1. Друк тільки на світлих синтетичних тканинах.

2. Необхідність використання проміжного носія (паперу).

Поширення

Технологія вже не нова, але в недавній час появи нового покоління недорогих і якісних сублімаційних чорнил, дало поштовх до розвитку потенціалу сублімації для одиничного і малотиражного виробництва. Кількість метрів тканини, запечатуваних сублімаційним чорнилом зростає з року в рік. Збільшення продуктивності широкоформатних струменевих принтерів нового покоління прискорило виробництво, що в свою чергу зменшило час окупності інвестицій. За допомогою нового чорнила і якісного обладнання, з'явилася можливість виробляти яскраві, красиві відбитки, все залежить тільки від фантазії дизайнера. Крім цього відбитки стійкі до впливу зовнішніх сил - дощу, вітру, сонячного світла, прання та хімічного чищення. Все це зробило сублімацію надійною і найпоширенішою технологією для фарбування синтетичних тканин при виробництві одягу, банерів та ін. виробів.